شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨
صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
بخش همایش‌های برگزار شده
آرشیو ویژه نامه همایش
شخصیت‌های ویژه علمی 1396  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی‌حاجی، در ششمین اجلاسیه معاونان پژوهش استانی ظرفیت‌ها و برنامه‌های همایش کتاب سال حوزه و جشنواره مقالات علمی حوزه را تشریح کردند.
دبیر همایش کتاب سال حوزه:

معاونت‌های پژوهش استان‌ها، کتاب سال حوزه را اطلاع‌رسانی کنند

به گزارش دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه به نقل ازخبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین مقیمی، در ششمین اجلاسیه معاونان پژوهشی استانها که در ساختمان مرکز مدیریت حوزه های علمیه در  قم برگزار شد، با بیان اینکه اگر پژوهش با آموزش ممزوج شود، شاهد رشد علمی و پژوهشی حوزویان خواهیم بود گفت: همین مسئله نشان دهنده نقش مهم پژوهش درحوزه است.

دبیر همایش کتاب سال حوزه با اشاره به برگزاری نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه در سال 1396 گفت: در نوزدهمین دوره همایش، همانند سال‌های گذشته، آثار رسیده به دبیرخانه نخست براساس موضوع، گونه بندی و به 16 گروه علمی سپرده شد و برخی آثار میان رشته ای، به بیش از یک گروه واگذار شدند. در این بخش مجموعا 853 داوری تفصیلی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در تمامی تصمیم ها و امتیازدهی‌ها، وزن علمی و اتقان اثر و شایستگی آن درنظر گرفته شده است. در نوزدهمین همایش کتاب سال حوزه 965 اثر در قالب 810 عنوان کتاب و 155 پایان‌نامه سطح 4  به دبیرخانه ارسال شد.

حجت الاسلام مقیمی افزود:  پس از ارزیابی اولیه‌ی این آثار درهیئت های 16 گانه داوری، 366 اثر به مرحله دوم داوری راه یافته و 599 اثر در مرحله اولیه متوقف شدند. وی ادامه داد: آثار راه یافته به مرحله دوم داوری را بیش از 330 کارشناس حوزه ودانشگاه مورد ارزیابی قرار دادند. برخی آثار نیز طبق نظر هئیت های داوری تا 4 مرتبه مورد ارزیابی علمی قرار گرفتند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: پس از پایان ارزیابی تفصیلی آثار کاندیدای برگزیدگی معرفی شدند و در نهایت شورای علمی همایش از میان آن‌ها، 7 اثر را به عنوان اثر  برگزیده،  18 اثر را شایسته‌تقدیر و 33 اثر دیگر را شایسته تحسین معرفی کرد.

حجت الاسلام مقیمی اظهار داشت: شرکت در همایش و ارسال آثار، اختصاصی به طلاب ایرانی ندارد بلکه به صورت بین المللی برگزار می شود و در سال گذشته یکی از مراکز بین المللی با 5 اثر منتخب، حایز رتبه برتر شد.

دبیر همایش کتاب سال حوزه عنوان کرد: درهمایش گذشته 1هزار و200 اثردر قالب کتاب، پایان نامه و مقاله به دبیرخانه ارسال شد که سهم فضلا و طلاب حوزه علمیه قم  733 اثر و سهم طلاب شهرستانی، 190 اثر بود.

وی تصریح کرد: یکی از کارهای معاونت پژوهش استانی، اطلاع رسانی به طلاب علاقه مند به شرکت در همایش کتاب سال حوزه است.

حجت الاسلام  مقیمی اظهار داشت: درسال گذشته اولین جشنواره مقاله علمی حوزه، ویژه‌ی مقالات علمی پژوهشی منتشر شده حوزویان برگزار شد، آثاری هم به دبیرخانه ارسال و مورد ارزیابی قرار گرفت.

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت:  آثاری که به دبیرخانه همایش ارسال می شود، مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

وی افزود: مهم در ارسال کتاب، اخذ مجوز نشر کتاب از وزارت ارشاد است و تعداد نسخه‌های چاپ شده، در ارسال کتاب به دبیرخانه ملاک نمی باشد.

حجت الاسلام  مقیمی با بیان اینکه شهرت افراد در انتخاب برگزیدگان دخیل نیست گفت: 80 درصد برگزیدگان، طلاب پژوهشگر جوان و ناشناخته هستند.


١٢:٣٠ - 1397/01/25    /    شماره : ٣٩٩٠٨٥    /    تعداد نمایش : ١٦٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه 

آدرس:
قم،جمکران،بلوار انتظار،مرکز مدیریت حوزه های علمیه، دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه 
02537255890 (داخلی 603و 604و 605)

khowzeh(@)gmail.com

پیامک: 100007020

کانال ایتا: @khowzeh
مدیر اجرایی همایش‌(ایتا) : @ketabehowzeh
 

جشنواره مقالات علمی حوزه 

khowzeh2(@)gmail.com

 02537255890 (داخلی 608 و609)

 

بازديدکنندگان امروز :443