يکشنبه ١٥ تير ١٣٩٩
صفحه اصلی > صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
بخش همایش‌های برگزار شده
آرشیو ویژه نامه همایش
شخصیت‌های ویژه علمی 1396  چاپ        ارسال به دوست

بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه فراخوان آثار همایش کتاب سال حوزه مقیمی حاجی
از سوی دبیر همایش کتاب سال حوزه تشریح شد؛

جزئیات فراخوان آثار بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه

به گزارش دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی در نشست خبری بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه و فراخوان سومین جشنواره مقالات علمی حوزه که صبح امروز در سالن جلسات انجمن‌های علمی حوزه علمیه قم برگزار شد، با اعلام خبر برگزاری بیستمین همایش کتاب سال حوزه علمیه گفت: این همایش به مدت بیست سال است که به همت معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه برگزار می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری همایش، افزود: شناسایی پژوهشگران و مقالات برتر از جمله اهداف برگزاری همایش کتاب سال حوزه به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی با بیان این‌که امروزه 60 مجله علمی پژوهشی از حوزه علمیه مجوز گرفته‌اند،‌ اظهار داشت: به غیر از مجلات علمی تخصصی و نشریاتی که از وزارت علوم مجوز خود را دریافت کرده‌اند، مجلات علمی پژوهشی حوزوی فعالیت دارند که این فعالیت‌ها منجر به ارتقا، فرهنگ پژوهش و قرار گرفتن آن در متن حوزه با تشویق نویسندگان شده است.

وی به سیاست‌های همایش کتاب سال حوزه در راستای جهت‌دهی به پژوهش‌ها و حرکت پژوهش‌ها به سمت نیازهای جامعه اشاره کرد و گفت: در همایش بیستم با تصمیم شورای سیاست‌گذاری کتاب سال حوزه محورهای ویژه‌ای اعلام شد تا نویسندگان به سمت نیازهای حوزه علمیه و نظام حرکت کنند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه ادامه داد: از آن محورها می‌توان به سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، آسیب‌های اجتماعی، الگوی سلامی ایرانی پیشرفت، علوم انسانی اسلامی، جمعیت، فضای مجازی، هنر، محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین زن و خانواده اشاره کرد که هفت اثر با احتساب امتیاز ویژه توانستند به عناوین اثر برتر اعلام شدند.

وی اضافه کرد: در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه علاوه بر محورهای سال گذشته، ابعاد علمی بیانیه گام دوم نیز از محورهای ویژه به شمار می‌رود؛ نویسندگان و پژوهشگران حوزوی می‌توانند جهت شرکت در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه آثاری را که در سال 97 برای نخستین بار چاپ کرده‌اند، به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی ادامه داد: همچنین پایان‌نامه‌های سطح چهار حوزه علمیه و دکتری که در سال 97 دفاع شده است در صورتی که در زمینه علوم انسانی مرتبط با دین باشد می‌توانند در این همایش شرکت داشته باشند.

دبیر علمی بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه علمیه در زمینه سومین جشنواره مقالات حوزوی گفت: هیأت تحریریه نشریات حوزوی از هر شماره یک مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال خواهند کرد که در بیستمین همایش کتاب سال حوزه 125 مقاله از سوی هیأت تحریریه نشریات حوزوی به دبیرخانه همایش ارسال شد.

وی ادامه داد: همایش کتاب سال حوزه در رده‌های علمی پژوهشی و علمی ترویجی برگزار می‌شود که سال گذشته برای نخستین بار بخش فرهنگی تبلیغی نیز ایجاد شد که در سال جاری نیز انجام می‌شود البته برای نخستین بار سنت نوع و گونه تقریر نویسی حوزوی در تحقیقات مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

وی در پایان گفت: نویسندگان و پژوهشگران حوزوی می‌توانند تا پایان خرداد ماه آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند و تاکنون بیش از دویست اثر ثبت شده است.


١٣:١٧ - 1398/02/14    /    شماره : ٤٠٦٩٠٤    /    تعداد نمایش : ٢١٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

 

 

بازديدکنندگان امروز :248