سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
همایش های برگزار شده
...

 

 


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: گروه «کلام» و «فقه و اصول» هر یک با 151 و 149 اثر بیشترین و گروه «مدیریت» و «کتب مرجع» هر کدام با 6 و 19 اثر کمترین آثار ارسالی به این همایش را داشته‌اند.
دبیر همایش کتاب سال حوزه خبر داد؛

گروه کلام و اصول فقه پیشرو در همایش کتاب سال حوزه

دبیر همایش کتاب سال حوزه گفت: گروه «کلام» و «فقه و اصول» هر یک با 151 و 149 اثر بیشترین و گروه «مدیریت» و «کتب مرجع» هر کدام با 6 و 19 اثر کمترین آثار ارسالی به این همایش را داشته‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی حاجی، با اشاره به فراوانی آثار رسیده در گروه‌های علمی همایش گفت: از مجموع 932 اثر ارسالی به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، 151 اثر متعلق به گروه کلام است که 3/16 درصد آثار رسیده را تشکیل می‌دهد.

وی در ادامه افزود: از مجموع آثار رسیده، 149 اثر نیز متعلق به گروه فقه و اصول است که معادل 16 درصد آثار رسیده است.

دبیر همایش کتاب سال حوزه اظهار داشت: گروه مدیریت با 6 اثر، کمترین تعداد اثر را در سال جاری داشته که این میزان، کمتر از یک درصد آثار رسیده است،‌ همچنین کتاب‌های رسیده در گروه کتب مرجع با 19 اثر، در رده بعدی قرار دارد.

وی ادامه داد: در سال جاری، 932 اثر به دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه ارسال شده است، که شامل  717 عنوان کتاب و 215 عنوان پایان‌نامه سطح4(دکتری) حوزویان برادر و خواهر داخل و خارج کشور است. تمامی این آثار، پس از سپری نمودن مراحل اولیه، در هیئت‌های بیست‌گانه داوری همایش مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته‌اند که تعداد آن‌ها بیش از 4000 داوری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی حاجی ابراز داشت: با اعلام محورهای ویژه علمی همایش در سال جاری، قریب به یک‌صد اثر در محورهای ویژه واصل شده است که صاحبان آثار،‌ از امتیاز ویژه‌ی آن در ارزیابی‌ها برخوردار گشته‌اند.

دبیر همایش کتاب سال حوزه یادآور شد: کتاب‌های رسیده، برای اولین بار در سال 1397 منتشر شده و پایان‌نامه‌های سطح4(دکتری) رسیده نیز در سال 1397 دفاع شده است.

گفتنی است، معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه، از سال 1378، همه ساله «همایش کتاب سال حوزه» را برگزار می‌کند و آثار مکتوبی که از سوی طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه برادران و خواهران داخل و خارج کشور در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین تألیف، تدوین، تصحیح و تحقیق و ترجمه شده باشند، در این همایش مورد بررسی قرار می‌دهد.


١٣:٢١ - 1398/08/26    /    شماره : ٤١٠٠٦٢    /    تعداد نمایش : ١٣٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 


 

بازديدکنندگان امروز :637