سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
همایش های برگزار شده
...

 

 


  چاپ        ارسال به دوست

در سومین دوره‌ی جشنواره مقالات علمی حوزه، 110 مقاله از نشریات علمی پژوهشی حوزوی به دبیرخانه جشنواره واصل شده است که نزدیک به 30 درصد آن به مرحله دوم داوری راه یافته است.
دبیر سومین جشنواره مقالات علمی حوزه:

30 درصد از مقالات رسیده به مرحله دوم ارزیابی‌ها راه یافت

در سومین دوره‌ی جشنواره مقالات علمی حوزه، 110 مقاله از نشریات علمی پژوهشی حوزوی به دبیرخانه جشنواره واصل شده است که نزدیک به 30 درصد آن به مرحله دوم داوری راه یافته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم مقیمی‌حاجی، دبیر جشنواره مقالات علمی حوزه گفت: در سومین دوره‌ی این جشنواره، 110 مقاله از نشریات علمی پژوهشی حوزوی به دبیرخانه جشنواره واصل شد.

وی افزود: گروه‌های علمی فلسفه و فقه و اصول بیشترین آثار رسیده را به خود اختصاص داده و گروه‌های علوم‌تربیتی و علوم‌سیاسی کمترین تعداد مقاله را در این دوره از جشنواره به خود دید.

 دبیر جشنواره مقالات علمی حوزه با تأکید بر اینکه مطابق مصوبه شورای سیاست‌گذاری، تمامی فرایند‌ها و قوانین همایش کتاب سال حوزه بر این جشنواره نیز منطبق است گفت: با پایان‌ گونه‌بندی مقالات رسیده، مرحله ارزیابی اجمالی در 15 گروه داوری آغاز شد، سپس مقالات راه‌یافته به مرحله دوم داوری به منظور ارزیابی تفصیلی، به داوران تعیین شده توسط هیئت‌های داوری ارسال شد، همچنین میزان آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری، 30 درصد کل مقالات بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مقیمی‌حاجی تأکید کرد: مقالاتی که میانگین امتیاز آن‌ها در دو داوری اول، حداقل 75 باشد، به عنوان مقالات در مظان انتخاب، به داوری سوم و بعضاً چهارم ارسال می‌شوند.

وی تصریح کرد: تمامی فرایندهای علمی و اجرایی جشنواره مقالات علمی، بر اساس آئین‌نامه‌هایی صورت می‌گیرد که قبلاً در مراجع ذی‌صلاح بررسی و تصویب شده است.

دبیر جشنواره مقالات علمی حوزه ابراز کرد: در حال حاضر، این جشنواره شامل نشریات علمی حوزوی می‌شود و فرایند دریافت آثار از طریق دفاتر نشریات صورت می‌گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده، فراخوان جشنواره به صورت عمومی انجام شود تا حوزویانی که در یکی از نشریات علمی مقاله‌ای منتشر نموده‌اند بتوانند در آن شرکت کنند.


٠٨:٥٣ - 1398/09/11    /    شماره : ٤١٠٣٧١    /    تعداد نمایش : ١٧٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 


 

بازديدکنندگان امروز :677