سه شنبه ٣١ فروردين ١٤٠٠
صفحه اصلی > صفحه اصلی >
فهرست اصلی
بخش ویژه فراخوان
همایش های برگزار شده
...

 

 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب«الغدیر»، بخش الاصول؛ تألیف آقای محمود ملکی در گروه علمی حدیث،‌ درایه و رجال در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه حائز رتبه برگزیده شد.
معرفی آثار منتخب؛

کتاب: الغدیر؛ غدیر در کتاب و سنت و ادب

 کتاب« الغدیر؛ غدیر در کتاب و سنت و ادب»، بخش الاصول؛ تألیف آقایان سید مهدی نبوی و سید ابوالقاسم حسینی(ژرفا) ملکی در گروه علمی ترجمه در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه حائز رتبه برگزیده شد.

 

به گزارش دبیرخانه همایش کتاب سال حوزه، کتاب« الغدیر؛ غدیر در کتاب و سنت و ادب»، بخش الاصول؛ تألیف آقایان سید مهدی نبوی و سید ابوالقاسم حسینی(ژرفا) ملکی در گروه علمی ترجمه در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه حائز رتبه برگزیده شد.

 

بر اساس این گزارش، در بخشی از چکیده این کتاب می‌خوانیم: «الغدیر» دانشنامه اسلام و انسان است كه در 11 مجلّد و بیش از 6000 صفحه، 14 سده تاریخ اسلام را به گواهی فراخوانده که به شهادت اصحاب و تابعین و دانشوران و روایتگران و محدثان و مفسّران و شاعران و ادیبان و ... ولایت عترت و استمرار راستین رسالت را روایت نماید؛ امّا نه در تنگنای تعصّب و جمود؛ بل در تكاپویی سراسر علمی و منصفانه.

الغدیر، آینه تمام‏نمای دانش و فرهنگ در گستره پژوهشی ژرف و ناب است که در رهگذار سیر تاریخی غدیر در كتاب و سنّت و ادب و فرهنگ اسلامی، اصیل‏ترین گزارش‏ها را از استوارترین منابع مذاهب اسلامی دریابد و با تحلیل و كاوشی محققانه و در سامانه‏ای بسامان، با قلمی ناب و روان و گوارا، فراروی این نسل بگذارد.

الغدیر، در روزگار حضرت علّامه، به دست مبارك خود وی، ویراستی دوباره یافته و در ویراست دوم، جناب ایشان افزوده‏هایی بر ویراست نخست آورده است. ما همین ویراست دوم مؤلّف را دستمایه ترجمه قرار داده‏ایم. نسخه مبنای ترجمه ما، ویراست دوم از متن پیراسته همراه با تحقیق و افزوده‏های سودمندی است كه «مركز الغدیر للدّراسات الاسلامیه» وابسته به «مؤسسه دائره المعارف فقه اسلامی بر مذهب اهل‌بیت» به سال 1382 فراهم آورده است.

برای بهبود ساختار اثر، ستایش‏نامه‏ها و سروده‌ها و نوشتارهای دیگران درباره الغدیر را كه در چاپ‏های پیشین در آغاز برخی مجلّدها آمده است، یكپارچه در مجلّد دوازدهم همراه نمایه همه اثر آورده‌ایم. بدین‌سان، ترجمه مجموعه این اثر گران‌سنگ را در دوازده مجلد سامان داده‌ایم.

شایان‌ذکر است، کتاب«الغدیر؛ غدیر در کتاب و سنت و ادب»، بخش الاصول؛ تألیف آقایان سید مهدی نبوی و سید ابوالقاسم حسینی(ژرفا) ملکی که در گروه علمی ترجمه در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه حائز رتبه برگزیده شد، از سوی انتشارات امامت اهل‌بیت(ع) منتشر شده است.

گفتنی است، در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه، از میان 933 اثر رسیده به این دوره، پس از ارزیابی اجمالی، 169 اثر به مرحله دوم داوری (ارزیابی تفصیلی) راه یافتند. از این تعداد، 54 اثر نامزد برگزیدگی شدند که پنج اثر رتبه برگزیده و 23 اثر رتبه شایسته تقدیر را به دست آوردند، نویسندگان 26 اثر نیز شایسته تحسین شدند.


١٥:٣٦ - 1398/11/03    /    شماره : ٤١١٦١٦    /    تعداد نمایش : ٥٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 


 

بازديدکنندگان امروز :703